sobota, 6 października 2012

Carlos Ruiz Zafon - 'Gra Anioła'

Książkę Zafona znalazłam w księgarni za rogiem. Gdy ją zobaczyłam, przypomniałam sobie, że moi koledzy opowiadali o niej i byli zachwyceni. Tak więc kupiłam ją.
Gdy przyszłam do domu od razu rozpoczęłam czytanie. Była wspaniała! Po prostu nie chciało się od niej odchodzić! Z bólem musiałam iść na obiad, albo spać. Tak, przeczytałam ją w 3 dni.
Książka opowiada o tzw. 'zakazanej miłości' ale również o dziwacznym i nieprzewidywalnym 'przyjacielu' (jak kazał się nazywać) głównego bohatera -> Daniela.
Można zakochać się w postaciach i dziwacznych historiach, które ich spotkały.
Wiem, że to książka na deszczowe dni, lub wakacyjny upal na plaży, czyli prawdę mówiąc - na każdą pore roku :))

W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może coś więcej... Z niezwykłą precyzją powieściopisarską i w charakterystycznym dlań, oszałamiającym stylu, autor "Cienia wiatru" ponownie przenosi nas do Barcelony Cmentarzyska Zapomnianych Książek, by obdarować nas niezwykłą intrygą, romansem i tragedią poprzez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści.


Po przeczytaniu 'Gry Anioła' okazało się, że jest to 2 tom serii o Cmentarzu Zapomnianych Książek.
Z chęcią sięgnęłam po 1 tom (bo 'Gra Anioła' okazała się być 2)
i zaczęłam go czytać. Jak tylko skończę, to go opiszę na blogu :))

2 komentarze:

 1. Czytałam kiedyś tą książkę! Jest rewelacyjna! Trzeba przyznać, że w niektórych wypadkach dramatyczna i troszkę straszna, prawda?
  Wpadnij: http://sushan-blog.blogspot.com/
  Pozdrawiam, Su Shan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, naprawdę czasem była straszna, naprzykład jak pod koniec człowiek został spalony żywcem, albo ktoś został uduszony przez wbicie palców w gardło a potem jak zginął wypadając z kolejki , po której jego ciało zostało poprzecinne na kilka kawałków przez zwisające liny ........
   ble.. :/

   Usuń