wtorek, 26 lutego 2013

Barbara Rosiek - ' Pamiętnik Narkomanki '

Tytuł : ' Pamiętnik Narkomanki ' 
Autor : Barbara Rosiek 
Liczba Stron : 304
Tytuł oryginału : ' Pamiętnik Narkomanki ' 
Wydawnictwo : MD Warszawa 
 

Z dumą mogę oświadczyć, że książka Barbary Rosiek pt. ' Pamiętnik Narkomanki ' jest najlepszą książka, jaką kiedykolwiek przeczytałam . 

Książka jest prawdziwym zapisem autorki , która opowiedziała nam w niecałych 304 stronach książki ponad połowę swojego życia . Jak dla mnie, jest to piękne, ponieważ zapisała tam swoje uczucia, dylematy, problemy i przeżycia jakie ją spotkały po spotkaniu z narkotykami . 
W książce dokładnie jest zapisane, co bohaterka , czyli biedna Barbara Rosiek przeżyła . Czyli wiele odwyków, wywalenie ze szkoły czy nawet utratę zaufania rodziców . 


Mam samobójcze myśli .
Mam myśli samobójcze .
Myśli samobójcze mam .
Samobójcze myśli mam .
Samobójcze mam myśli .
Myśli mam samobójcze .

Powieść ta idealnie pokazuje, co dzieje się z dziećmi w tamtych latach jak i nawet w naszych . Niestety coraz częściej jesteśmy narażeni na narkotyki, dragi, papierosy , alkohol czy inne świństwa, dzięki którym niedojrzałe dzieci czują się ' dojrzalsze ' czyli inaczej mówiąc - ' dorosłe ' . 
Książka ta nie jest napisana tak, jak inne opowiadające książki, lecz naprawdę jest napisana w formie pamiętnika . Są w niej napisane daty , różne przemyślenia autorki i wiele innych rzeczy , o których sami możecie się przekonać . 

Jestem samotnością.
Jestem wolnością .
Jestem lękiem.
Jestem psychologiem.
Jestem schizofreniczką .
Jestem narkomanką .
Jestem człowiekiem .
Kim jestem? 

Pamiętnik jest zapisem prawdziwych przeżyć dziewczyny, później kobiety , która przeszła przez piekło uzależnienia i której, jako jednej z nielicznych , udało się zwyciężyć nałóg . 
Jest lekturą przejmującą , niejednokrotnie bardzo drastyczną, ale wobec zagrożeń , jakie niesie narkomania - konieczną . 
Jest świadectwem i przestrogą, które kierujemy do wszystkich : młodzieży, rodziców, wychowawców .

5 komentarzy:

 1. Nie kupie . Bo nie przekonuje mnie szata graficzna . Ta wiem głupi powód . Fajna recenzja , ale mogła byś na koniec dodać twoją ocenę np. 9,5/10 . No to tyle ode mnie . Pozdrawiam i zapraszam ciekawosc-pierwszy-stopien-do-piekla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Super masz bloga będę go z chęcią obserwować. Moja siostra czytała tą książkę jest super. Liczę na rewanż ! http://dreamsandmusicandchocolate.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do książki... Osobiście (jeszcze) nie czytałem, ale słyszałem o niej całe mnóstwo pozytywnych opinii. Dlatego też widnieje ona na mojej osobistej liście książek do przeczytania.
  Muszę powiedzieć, że Twoja recenzja jest niezła.Jednakże wdało ci się trochę powtórzeń czasownika "być". Mam nadzieję, że nie uraziłem cię poprawieniem, ale z natury jestem stworzeniem nielubiącym błędów i pomagającym w likwidowaniu ich.
  Gnom
  P.S. Mogłabyś usunąć weryfikację obrazkową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że nie uraziłeś mnie poprawką! Jestem Ci bardzo wdzięczna, gdyż będę miała nad czym popracować. Jednak zastanawiam się nad zamknięciem bloga. I tak pewnie postąpię. Nie mam pojęcia skąd wygrzebałeś link do mojego małego skarbca, ale jest mi bardzo miło z powodu odwiedzin :) Jeszcze raz dziękuję za poprawę, pozdrawiam :)

   Usuń
  2. ach, weryfikacja obrazkowa została zniesiona :)

   Usuń